Zdravie a životospráva

1 zo 100 Slovákov má na uchu túto malú dierku! Máte ju aj vy? Potom by ste mali vedieť toto…

Ľudské telo patrí medzi najpozoruhodnejšie veci na tomto svete. Zatiaľ čo každý človek a jeho organizmus fungujú väčšinou podobne, existujú isté veci, ktoré nás od seba odlišujú a zdôrazňujú našu jedinečnosť.

Napríklad taký drobný otvor nad uchom. Len veľmi malé percento ľudí sa narodilo s takto ťažko viditeľným otvorom nad uchom a je naozaj zaujímavé, prečo tomu tak je.

Jedná sa o vrodenú vadu

Drobná dierka je označovaná ako supraortikulárny sínus a vo väčšine prípadov sa objavuje len na jednej strane, aj keď výnimkou nie sú ani obe uši. Navyše, na jednom uchu sa ich môže vyskytovať aj viac naraz.

Objavuje sa už v ranej fáze vývoja a jedná sa v podstate o vrodenú vadu, ktorá bola prvýkrát zdokumentovaná v štúdii z roku 1864. Nie je celkom isté, prečo niektorí ľudia túto dierku vlastné, ale existuje teória, že sa môže jednať o “evolučný zvyšok rybích žiabier “z histórie človeka.

Nie je nutné sa ničoho báť

Ak ste súčasťou jediného percenta ľudí s týmto sínusom, nemusíte sa ničoho báť. Často nevyvolávajú žiadne problémy.

Jediným, čo by mohlo nastať, je ich zanietenie, ale to sa dá vždy ľahko liečiť antibiotikami alebo chirurgickým odstránením sínusu.

Môžeme si otvor nechať ako vopred pripravenú dierku pre piercing a alebo ako dobrú pripomienku toho, že sme jedinečná a nádherne stvorená ľudská bytosť.

zdroj: lepsija.cz

Tiez sa Vam moze pacit